Zespół

Nasz zespół

Marek Skrobacki jest radcą prawnym, jednym z liderów środowiska prawników „frankowych” w Polsce. Prawnik z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, w przeszłości był m.in. wieloletnim dyrektorem działu prawnego dużej spółki (o przychodach powyżej 100 mln PLN rocznie).

Od 2016 roku zajmuje się postępowaniami wobec banków. Ściśle współpracował z adwokat Agnieszką Plejewską, wspierając ją przed Trybunałem Sprawiedliwości UE (TSUE) w kluczowej dla polskich „frankowiczów” sprawy C-260/18 (Dziubak).

Mec. Skrobacki jest członkiem założycielem Forum Prawników Finansowych, które zrzesza 30 najbardziej doświadczonych polskich adwokatów i radców prawnych wspierających konsumentów w sporach z instytucjami finansowymi. Jest także członkiem Forum Konsumenckiego Rzecznika Prawo Obywatelskich.

Prywatnie jest kredytobiorcą „frankowym” i posiadaczem Karty Dużej Rodziny.

Anna Delega jest radcą prawnym od 2008 roku, wpisanym na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Zajmuje się doradztwem prawnym z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, prawa administracyjnego oraz prawa gospodarczego od 2001 roku. Reprezentuje klientów w postępowaniach w sądach powszechnych wszystkich instancji oraz przed Sądem Najwyższym, głównie w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy i prawa gospodarczego.

Od 2018 roku współpracuje z Kancelaria CHF reprezentując klientów przed sądami cywilnymi w sporach z bankami.

Karolina Kowalczyk jest aplikantką radcowską ostatniego roku przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Początki jej doświadczenia sięgają do Uniwersyteckiej Studenckiej Poradni Prawnej UKSW oraz Fundacji Academia Iuris. Doświadczenie i wiedzę zdobywała również w kancelarii adwokackiej, gdzie przez niemal 2 lata zajmowała się wachlarzem różnych dziedzin prawa (cywilnego, administracyjnego oraz karnego).

Z Kancelarią CHF związana jest od 2017 roku. Specjalizuje się w procesie cywilnym, aktywnie uczestnicząc w rozprawach sądowych, a także rozwiązuje „łamigłówki” związane z procedurą cywilną.

Klaudia Niesłuchowska jest aplikantką radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

W 2017 roku ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jeszcze podczas studiów aktywnie uczestniczyła w Uniwersyteckiej Studenckiej Poradni Prawnej WPiA UKSW.

Od trzech lat zajmuje się procesowym prawem cywilnym. Doświadczenie zdobywała w dziale prawnym jednego z wiodących ubezpieczycieli majątkowych oraz kancelarii radcowskiej.

Od 2019 roku współpracuje z Kancelarią CHF, gdzie wspiera konsumentów na salach sądowych w sporach z bankami. Specjalizuje się w procesach sądowych przeciwko Raiffeisen Bank (d. Polbank) oraz Getin Noble Bank.

Marta Justyniarska-Kłomska jest studentką V roku Wydziału Prawa na Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie przygotowuje pracę magisterską z zakresu prawa bankowego.

Posiada doświadczenie w działalności PR-owej na rzecz instytucji bankowych. Wobec tego, że od zawsze bliskie jej były problemy zwykłych ludzi, to w 2018 roku związała się z Kancelarią CHF. Aktywnie wspiera radców prawnych i aplikantów w prowadzeniu procesów cywilnych. Specjalizuje się w procesach sądowych przeciwko mBank.

Ewelina Bobrowska jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (2017). Ma doświadczenie zawodowe w zakresie spraw kadrowo-księgowych. Od 2019 roku zarządza biurem, administruje dokumentacją prawną oraz nadzoruje współpracę z klientami Kancelarii CHF.

Kancelarie partnerskie

Podążając za potrzebami klientów z całej Polski, Kancelaria CHF tworzy sieć ściśle współpracujących prawników w największych miastach Polski. Są to adwokaci i radcowie prawni, będący krajowymi liderami w sprawach sporów z bankami i dają rękojmię najwyższej jakości wiedzy oraz zaangażowania w sprawy „frankowe”.

Wszystkie kancelarie partnerskie są członkami Forum Prawników Finansowych (https://fpf.com.pl/) i są na liście kancelarii wskazywanych przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu (https://nawigator.bankowebezprawie.pl/wizytowki-kancelarii/)

GDYNIA

 • adwokat Agnieszka Plejewska
 • Batorego 9/23, 81-365 Gdynia
 • tel. kom. 601 649 481
 • tel. 58 781 76 67
 • mail: plejewska@post.pl
 • www.plejewska.pl

KATOWICE

 • radca prawny Dorota Pilarczyk, kancelaria Lex Nord
 • Dąbrówki 16, 40-081 Katowice
 • tel. 516 076 132
 • mail: kancelaria@lexnord.pl
 • www.lexnord.pl

KRAKÓW

 • adwokat Teresa Majewska
 • Radzikowskiego 3, 31-305 Kraków
 • tel. 600 436 132
 • mail: teresa.majewska@adwokatura.pl

SZCZECIN

 • radca prawny Sylwester Kasprzewski
 • Bolesława Krzywoustego 15/4, 70-250 Szczecin
 • tel. 661 329 563
 • mail: chf@gryfpro.pl
 • http://kancelaria.gryfpro.pl/

Co nas wyróżnia

Specjalizacja – „kredyty CHF”

Zajmujemy się wyłącznie sprawami „kredytów CHF”. Umożliwia to koncentrację wiedzy eksperckiej: prowadzimy stały monitoring orzecznictwa sądów w sprawach Frankowiczów i działań banków.

To umożliwia wdrażanie optymalnej strategii działania dla Frankowiczów.

Konkretne usługi

Zajmujemy się wyłącznie (i) procesami sądowymi o „odfrankowienie” lub unieważnienie umów kredytowych oraz (ii) przerwaniem biegu przedawnienia roszczeń Frankowiczów. Przy okazji głównego procesu, pomagamy odzyskać nielegalne opłaty pobierane przez banki (UNWW, ubezpieczenia pomostowe).

Przejrzyste zasady

Jasny i prosty cennik usług jest opublikowany na stronie www. Nie ma dodatkowych opłat za pisma procesowe, rozprawy i postępowanie apelacyjne.

Wrażliwość społeczna

Koszty finansowe sprawy sądowej mogą być dla wielu osób barierą. Proponujemy rozwiązania, które ułatwiają Frankowiczom dostęp do skutecznego wyegzekwowania sprawiedliwości w sądzie.

Rodziny wielodzietne otrzymują u nas 10% rabatu.

Opłacenie składki członkowskiej Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu (100 PLN) upoważnia do 10% zniżki na część stałą.