Zespół

Nasz zespół

Marek Skrobacki jest radcą prawnym, jednym z liderów środowiska prawników „frankowych” w Polsce. Prawnik z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, w przeszłości był m.in. wieloletnim dyrektorem działu prawnego dużej spółki (o przychodach powyżej 100 mln PLN rocznie).

Od 2016 roku zajmuje się postępowaniami wobec banków. Ściśle współpracował z adwokat Agnieszką Plejewską, wspierając ją przed Trybunałem Sprawiedliwości UE (TSUE) w kluczowej dla polskich „frankowiczów” sprawy C-260/18 (Dziubak).

Mec. Skrobacki jest członkiem założycielem Forum Prawników Finansowych, które zrzesza 30 najbardziej doświadczonych polskich adwokatów i radców prawnych wspierających konsumentów w sporach z instytucjami finansowymi. Jest także członkiem Forum Konsumenckiego Rzecznika Prawo Obywatelskich.

Prywatnie jest kredytobiorcą „frankowym” i posiadaczem Karty Dużej Rodziny.

Karolina Kowalczyk jest radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Początki jej doświadczenia sięgają do Uniwersyteckiej Studenckiej Poradni Prawnej UKSW oraz Fundacji Academia Iuris, gdzie już jako studentka miała kontakt z klientami, udzielając im porad prawnych. Cenne doświadczenie i wiedzę zdobyła również w kancelarii adwokackiej, gdzie pracowała ok. 1,5 roku. Kancelaria zajmowała się wachlarzem różnych dziedzin prawa, jednak jej zasadnicza działalność była skoncentrowana wokół prawa cywilnego, administracyjnego oraz karnego.

Z Kancelarią CHF związana jest praktycznie od początku jej istnienia – aktualnie będzie to okres 4 lat. Wspiera pana mecenasa Marka Skrobackiego w prowadzeniu sporów sądowych przeciwko Bankom oraz w pozyskiwaniu nowych Klientów. Jej specjalizacją jest proces cywilny, zaś ulubioną dziedziną prawa – prawo administracyjne.

Michał Cwalina jest od 2016 roku adwokatem Izby Adwokackiej w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Posiada 8-letnie doświadczenie procesowe zebrane na salach rozpraw sądów powszechnych, wojskowych i administracyjnych. W obszarze jego zainteresowań zawodowych są sprawy cywilne i karne.

W trakcie studiów na Wydziale Prawa i Administracji UKSW był wolontariuszem studenckiej poradni prawnej Fundacji Academia Iuris udzielającej bezpłatnych porad prawnych osobom najuboższym pod okiem znakomitych praktyków. Dziś z tym samym zaangażowaniem wspiera strony w sprawach rodzinnych, odszkodowawczych oraz związanych z kredytami walutowymi.

Od maja 2021 r. współpracuje z Kancelarią CHF.

Anna Delega jest radcą prawnym od 2008 roku, wpisanym na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Zajmuje się doradztwem prawnym z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, prawa administracyjnego oraz prawa gospodarczego od 2001 roku. Reprezentuje klientów w postępowaniach w sądach powszechnych wszystkich instancji oraz przed Sądem Najwyższym, głównie w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy i prawa gospodarczego.

Od 2018 roku współpracuje z Kancelaria CHF reprezentując klientów przed sądami cywilnymi w sporach z bankami.

Klaudia Niesłuchowska jest radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

W 2017 roku ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jeszcze podczas studiów aktywnie uczestniczyła w Uniwersyteckiej Studenckiej Poradni Prawnej WPiA UKSW.

Od pięciu lat zajmuje się procesowym prawem cywilnym. Doświadczenie zdobywała w dziale prawnym jednego z wiodących ubezpieczycieli majątkowych oraz kancelarii radcowskiej.

Od 2019 roku współpracuje z Kancelarią CHF, gdzie wspiera konsumentów na salach sądowych w sporach z bankami. Specjalizuje się w procesach sądowych przeciwko Raiffeisen Bank (d. Polbank) oraz Getin Noble Bank.

Marta Justyniarska-Kłomska jest prawnikiem związanym z Kancelarią CHF od 2018 roku. Ukończyła studia na Wydziale Prawa na Akademii Leona Koźmińskiego. Zagadnienia związane z umową kredytu indeksowanego do waluty CHF zgłębiła w swojej pracy magisterskiej.

Aktywnie działa na rzecz Fundacji Academia Iuris, udzielając bezpłatnych porad prawnych. Interesuje się prawem bankowym i działalnością instytucji finansowych.

Specjalizuje się w procesach sądowych przeciwko mBank.

Ewelina Bobrowska jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego (2017). Ma doświadczenie zawodowe w zakresie spraw kadrowo-księgowych. Od 2019 roku zarządza biurem, administruje dokumentacją prawną oraz nadzoruje współpracę z klientami Kancelarii CHF.

Kancelarie partnerskie

Podążając za potrzebami klientów z całej Polski, Kancelaria CHF tworzy sieć ściśle współpracujących prawników w największych miastach Polski. Są to adwokaci i radcowie prawni, będący krajowymi liderami w sprawach sporów z bankami i dają rękojmię najwyższej jakości wiedzy oraz zaangażowania w sprawy „frankowe”.

Wszystkie kancelarie partnerskie są członkami Forum Prawników Finansowych (https://fpf.com.pl/) i są na liście kancelarii wskazywanych przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu (https://nawigator.bankowebezprawie.pl/wizytowki-kancelarii/)

GDYNIA

 • adwokat Agnieszka Plejewska
 • Batorego 9/23, 81-365 Gdynia
 • tel. kom. 601 649 481
 • tel. 58 781 76 67
 • mail: plejewska@post.pl
 • www.plejewska.pl

KATOWICE

 • radca prawny Dorota Pilarczyk, kancelaria Lex Nord
 • Dąbrówki 16, 40-081 Katowice
 • tel. 516 076 132
 • mail: kancelaria@lexnord.pl
 • www.lexnord.pl

KRAKÓW

 • adwokat Teresa Majewska
 • Radzikowskiego 3, 31-305 Kraków
 • tel. 600 436 132
 • mail: teresa.majewska@adwokatura.pl

SZCZECIN

 • radca prawny Sylwester Kasprzewski
 • Bolesława Krzywoustego 15/4, 70-250 Szczecin
 • tel. 661 329 563
 • mail: chf@gryfpro.pl
 • http://kancelaria.gryfpro.pl/